Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

13 të vdekur sot/Alarmante situata me koronavirus në Maqedoninë e Veriut!

13 të vdekur sot/Alarmante situata me koronavirus në Maqedoninë e

Prej ditësh Maqedonia e Veriut, po regjistron një bilanc të frikshëm të shifrave me koronavirus. Në orët e fundit janë regjistruar 13 viktima, që e çon në total 319 numrin e atyre që kanë humbur jetën që prej fillimit të pandemisë. Janë regjistruar 173 raste të reja, duke e çuar numrin e të prekurve në 6225./L.F-dritare.net