Na ndiqni edhe në

Politikë

Yuri Kim sërish në kryeministri!

Yuri Kim sërish në kryeministri!

Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, ka qenë arsyeja që shpesh herë e ka çuar ambasadoren Yuri Kim, në kryeministri. Tani ajo po zhvillon një takim me kryeministrin Rama. Takimi vjen pas mbledhjes së djeshme të Këshillit Politik, mes mazhorancës dhe dy opozitave, për të diskutuar në lidhje me ndryshimet e marrëveshjes së 5 qershorit. Palët nuk u dakordësuan në lidhje me listat e hapura./L.F-dritare.net