Na ndiqni edhe në

Politikë

Vuçiç: Dallimet me Ramën, do t’i mbajmë për vete!

Vuçiç: Dallimet me Ramën, do t’i mbajmë për

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç sot në konferencën për shtyp bashkë me kryeministrin Edi Rama në Beograd, tha se mes tyre ka dallime politike, por asnjëri nuk do t’i ndajë ato.

"Folëm për pikëpamjet tona shpesh të ndryshme sa i takon situatës në Kosovë, por nuk do ishte e drejtë të thonim diçka këtu në prani te kryeministrit shqiptar dhe s’besoj se do e bëjë dhe ai. Dallimet tona do t’i lëmë për ne. Diskutimet e tjera do i lëmë gjatë mbrëmjes. Pavarësisht pikëpamjeve të ndryshme me Shqipërinë do vazhdojmë të kontribuojmë për marrëdhënie me të mira”, ka thënë Vuçiç./L.F-dritare.net