Na ndiqni edhe në

Politikë

Rama: Shqipëria e para në Evropë për fluksin e turistëve brenda një jave!

Rama: Shqipëria e para në Evropë për fluksin e

Kryeministri Edi Rama në ‘Facebook’ shkruan se Shqipëria është vendi i parë në Europë për rritjen e fluksit të fluturimeve, teksa ka shpërndarë statistikat nga rrjeti “Eurocontrol”.

Rama shkruan se kthesa e madhe ka nisur dhe ky është viti fantastik për vendin edhe pse ende nuk është hapur Aeroporti i ri Ndërkombëtar në Vlorë.

Postimi i plotë:

Ja dhe Shqipëria Turistike e para në Europë për rritjen e fluksit të fluturimeve, e pa hapur ende Aeroportin e ri Ndërkombëtar të Vlorës????

Kthesa e madhe ka kohë që ka nisur, po ky është viti fantastik i shfaqjes së saj në sytë e të gjithëve, si fakt i pamohueshëm i përpjekes së gjithanshme të gjithë këtyre viteve, duke u nisur nga vrima e fundit e kavallit/M.K-dritare.net