Na ndiqni edhe në

Politikë

Rama poston pamjet nga kantieri për ndërtimin e Urës Dërmënas: Investim i shumëpritur për Fierin

Rama poston pamjet nga kantieri për ndërtimin e Urës

Kryeministri Edi Rama e ka konsideruar mjë investim të shumëpritur ndërtimin e Urës Dërmënas, e cila do t’i përshtatet investimit në rrugën Fier-Seman-Bregdet. Teksa ka publikuar pamjet nga kantieri Rama shkruan se ky është një investim që do të nxisë turizmin e bujqësinë.

“Ky është kantieri për ndërtimin e Urës Dërmënas, e cila do t’i përshtatet investimit në rrugën Fier – Seman – Bregdet. Ky investim i shumëpritur për Fierin, nxit turizmin e bujqësinë dhe afron detin në ekonominë e Fierit”, shkruan Rama./Dritare.net