Na ndiqni edhe në

Politikë

PD mbyll votimin në Pukë, Malësi të Madhe dhe Vaun e Dejës. Ja kush u skualifikua nga lista!

PD mbyll votimin në Pukë, Malësi të Madhe dhe Vaun e

Në Bashkitë Pukë, Malësi e Madhe dhe Vaun e Dejës, anëtarësia e PD-së, ka mbyllur votimin për kandidatët për deputetë. Nga lista në Vaun e Dejës dhe Pukë janë përjashtuar nga gara nga 1 kandidat.

Në Pukë u skualifikua Prel Gjoni ish-kryetari i PD-së në këtë zonë, nga 7 kandidatë që ishin pjesë e listës së votimeve. Ndërsa në Vau Dejës u skualifikua Marin Tukaj kryetari aktual i Forumit Rinor të PD në Vaun e Dejës./L.F-dritare.net