Na ndiqni edhe në

Politikë

Opozita vendos protesta të menjëhershme, Basha: Do restaurojmë teatrin

Opozita vendos protesta të menjëhershme, Basha: Do restaurojmë

Basha pas takimit me aleatët doli në një deklaratë për mediat, ku tha se një ndër vendimet më të rëndësishme që është marrë nga mbledhja, është rinisja e menjëhershme e protestave. Kreu demokrat, tha se opozita do ta restaurojë teatrin duke e kthyer atë në gjendjen e mëparshme.

“Vendimi i parë për sot është mbështetja për të gjitha protestat e qytetarëve dhe Aleancës për Teatrin dhe nisja e organizimit të protestave me efekt të menjëhershëm "./L.F-dritare.net