Na ndiqni edhe në

Politikë

Shembja e Teatrit, Meta: Akt barbar dhe i programuar!

Shembja e Teatrit, Meta: Akt barbar dhe i programuar!

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish në lidhje me shembjen e Teatrit kombëtar.

Përmes një postimi në Facebook, i ka shprehur mirënjohje akademikut Emin Riza ku shkruan se ai vazhdon të provojë çdo ditë se shembja e teatrit ishte një akt barbar dhe i programuar.

U jam shumë mirënjohës të gjithë specialistëve dhe ekspertëve, si Akademiku Emin Riza, të cilët me profesionalizëm, përkushtim por veçanërisht me dashurinë e pasionin e tyre për kulturën tonë kombëtare dhe trashëgiminë e pazëvendësueshme vazhdojnë të provojnë çdo ditë se shkatërrimi i Teatrit Kombëtar është një AKT BARBAR DHE I PROGRAMUAR SHKOMBËTARIZUES!

PRANDAJ ËSHTË I PAAMNISTUESHËM PËRGJITHMONË”, shkrun Meta./E.B-dritare.net