Na ndiqni edhe në

Politikë

Mbyllen hetimet për shkarkimin e Metës, Manja tregon kur publikohet raporti

Mbyllen hetimet për shkarkimin e Metës, Manja tregon kur publikohet

Sot janë mbyllur hetimet nga Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës. Klotilda Bushka dhe Halit Valteri janë dy relatorët që më 17 korrik duhet të kenë gati raportin dhe që më pas do të diskutohet në mbledhjen e datës 20 korrik.

“Këtij komisioni i mbaron afati më 30 korrik. Por raporti për seancën plenare duhet të jetë gati më 18 korrik. Duhet një produkt nga ky komision dhe nuk e paragjykoj sesi do jetë.” tha Ulsi Manja./E.B-dritare.net