Na ndiqni edhe në

Politikë

Listat e hapura/ Meta dhe Basha njoftojnë kërkesën e fundit ndaj mazhorancës!

Listat e hapura/ Meta dhe Basha njoftojnë kërkesën e fundit ndaj

Presidenti i vendit Ilir Meta, ka njoftuar së fundmi se është dakordësuar me kreun demokrat, Bashën, se çdo ide për ndryshim të marrëveshjes së 5 qershorit, duhet të diskutohet sërish në tryezën e Këshillit Politik.

"Sot në mëngjes, pa gdhirë mirë, i kërkova takim z.Basha për të parë a ishte i hapur për një ide të tillë. Ai më njohu me qëndrimin zyrtar të Partisë Demokratike dhe Opozitës së Bashkuar që është bërë publik dhe u është njoftuar dhe të gjithë partnerëve të shqetësuar për të ardhmen europiane të vendit tonë", njofton Presidenti./L.F-dritare.net