Na ndiqni edhe në

Politikë

Jemin Gjana: Vulën e PD nuk e mban sekretari. Po prodhojmë një të re!

Jemin Gjana: Vulën e PD nuk e mban sekretari. Po prodhojmë një

Kryetari i Komisionit Zgjedhor në Partinë Demokratike, Jemin Gjana u shpreh se zgjedhja e kryetarit më 29 korrik është një proces tërësisht statutor.

Duke folur për vulën e PD-së, Gjana tha se qëndron në zyrë protokolli e në arkiv dhe nuk e mban Sekretari i Përgjithshëm.

“Sa për vulën, më vjen keq por unë nuk mendoj se vlen për audiencën, për publikun. Vula e PD si vula e çdo institucioni publik, ka një zyrë protokolli dhe arkive. Vula në dijeninë time ka qëndruar në zyrën e protokollit. Se mban as Sekretari i Përgjithshëm, as kryetari. Rri në protokollin e institucionit.

E dini pse e morëm vendimin, sepse po vinte momenti për zgjedhjen dhe rezultoi që s’kishim më vulë dhe natyrisht do e krijonim. Me duket e ulët ta marrësh vulën në xhep. Më vjen keq që Bardhi ka shkuar në këtë veprim që thotë se vula është këtu. Ne po prodhojmë një vulë tjetër,” – u shpreh Gjana./L.F-dritare.net