Na ndiqni edhe në

Politikë

Grupi demokrat shkarkon Hajdarin nga posti i kryetares. Ja cili deputet e zëvendëson!

Grupi demokrat shkarkon Hajdarin nga posti i kryetares. Ja cili deputet e

Grupi Parlamentar Demokrat ka shkarkuar Rudina Hajdarin nga posti i kryetares. Ky vendim është marrë pas debateve për Reformën Zgjedhore, pasi deputetët e opozitës kërkojnë lista të hapura dhe janë kundër reformës që po bëjnë palët, ku pjesë e tryezës është edhe deputetja Hajdari. Ajo është zëvendësuar me deputetin Myslim Murrizi./L.F-dritare.net