Na ndiqni edhe në

Politikë

Arrestimet për koncesionin e sterelizimit, Basha: SPAK të mos ndalet!

Arrestimet për koncesionin e sterelizimit, Basha: SPAK të mos ndalet!

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me urdhër-arrestet e SPAK për koncesionin e sterelizimit, ku në ‘Facebook’ shkruan se këto të fundit janë një vepër korruptive nga qeveria.

Basha shkruan se paratë e shqiptarëve për vite me radhë janë vënë në shërbim të politikanëve të korruptuar duke rrënuar interesin publik.

Ndër të tjera thekson se “SPAK duhet t’i shkojë deri në fund zinxhirrit të përgjegjësive që kanë shkaktuar dëme të parikuperueshme për qytetarët shqiptarë, të cilët presin dhe meritojnë drejtësi”.

Postimi i plotë:

Koncesionet në shëndetësi janë vepra korruptive të qeverisë Rama, të cilat janë denoncuar publikisht dhe janë kallëzuar penalisht në SPAK nga Partia Demokratike. Për vite me radhë paratë e shqiptarëve nuk janë vendosur në shërbim të pacientëve, por të politikanëve të korruptuar dhe klientëve të tyre. Kjo lojë e paskrupullt me shëndetin e njerëzve, është dëshmi e makutërisë primitive të kësaj qeverie, e cila duhet hetuar në thellësi, duke shkuar deri tek burimi i kësaj filozofie korruptive dhe rrënuese për interesin publik, e cila nuk u ndal as gjatë kohës së vështirë të pandemisë. Përshëndes veprimet hetimore të SPAK dhe e inkurajoj t’i shkojnë deri në fund zinxhirit të përgjegjësive që kanë shkaktuar dëme të parikuperueshme për qytetarët shqiptarë, të cilët presin dhe meritojnë drejtësi!/M.K-dritare.net