Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Zonat/ Ja tre vatrat e nxehta të koronavirusit në Tiranë!

Zonat/ Ja tre vatrat e nxehta të koronavirusit në Tiranë!

Në Tiranë tre janë zonat ku mund të konsiderohen si vatra të nxehta të koronavirusit.

Lajmin e bën të ditur një mjeke infeksioniste gjatë një takimi me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

“Në punën tonë prej 5 muajsh na ka ndodhur që kryesisht vatrat më të rëndësishme janë në zonat rurale tek Astiri, Fresku dhe kryesisht tek Kodra e Diellit. Kush është kryesore? Vatrat janë të transmetimit komunitar, sidomos me hapjen, sidomos me ceremonitë mortore, festash, ditëlindje që marrin pjese grumbullime të rinj, që kemi vënë re kohët e fundit”, u shpreh mjekja në videon që ka shpërndarë ministrja në rrjetin social “Facebook”./ I.M-Dritare.net