Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Xhudistja nga Kosova merr medaljen e artë, Rama: Luaneshë!

Xhudistja nga Kosova merr medaljen e artë, Rama: Luaneshë!

Me një fotografi të xhudistes 25-vjeçare Distria Krasniqi, Kryeministri Edi Rama e ka uruar atë për fitoren spektakolare dhe medaljen së artë në Lojërat Olimpike në kategorinë 48 kilogramë.

“Luaneshë!”, shkruan Rama në një postim në rrjetin e tij social Facebook.

Xhudistja nga Kosova merr medaljen e artë, Rama: Luaneshë!

“Bravo, Bravo, Bravo, respekt”, shton ai./M.T/dritare.net