Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Vlora plot, Hila: Fat që shqiptarët dhe italianët nuk lexojnë portalet pocaqi!

Vlora plot, Hila: Fat që shqiptarët dhe italianët nuk

Vlora sot është plot me turistë. Kafja kushton 100 lekë. Edhe pse mund të keni parë çfarëdo lajmi për të kundërtën, e vërteta është kjo. Gazetari Dritan Hila postoi këto dy foto me këtë përshkrim në rrjetet e tij sociale.

Vlora plot, Hila: Fat që shqiptarët dhe italianët nuk

“Vlorë! Plazhi plot, makiato më e lirë se në çdo bar periferik të Tiranës. Për fat, shqiptarët dhe italianët nuk lexojnë portalet pocaqi, që financohen nga Mali i Zi dhe shoqëritë që çojnë turistë në Greqi dhe Turqi”, shkruan Hila në rrjetet sociale.

Një sfidë për turizmin shqiptar këtë vit ishin portalet e ndryshme të cilat postuan që në nisje të sezonit, lajme të rreme për çmimet e larta. Një pjesë e tyre financohen edhe nga agjenci, të cilët shesin paketa për udhëtime jashtë vendit, ku mbizotëron Turqia./L.F-dritare.net