Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Vàksinohet Skënder Brataj dhe ekipi i Urgjencës Kombëtare!

Vàksinohet Skënder Brataj dhe ekipi i Urgjencës Kombëtare!

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka mbërritur në Stadiumin “Air Albania”, për të ndjekur nga afër vàksinimin e stafeve mjèkësore. Ditën e sotme po merr dozën e parë të vàksinës Pfizer, stafi i Urgjencës Kombëtare, mes tyre edhe doktor Skënder Brataj. "Po vijojmë intesivisht me të gjithë ekipet tona. Po përfundon QSUT-ja, Urgjenca Kombëtare, spìtali i Dibrës, Krujës, sot vetëm tek Arena Kombëtare vàksinohen më shumë se 500 punonjës të shëndetësisë, ndërkohë që vijon vàksinimi edhe për të moshuarit në shtëpitë e të moshuarve. Jemi në një moment pune intesive”, tha Manastirliu. "Vàksina të siguron mbrojtje, do presim edhe 21 ditët që të bëjmë dozën e dytë. Por midis këtyre dy àksina duhet të vijojmë të ruhemi”, tha Brataj pas ìnjektimit./M.M-dritare.net