Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Vizita në Kosovë/ Presidenti Bajram Begaj takohet me komandantin e KFOR-it!

Vizita në Kosovë/ Presidenti Bajram Begaj takohet me komandantin e

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj është pritur në një takim nga komandanti i KFOR, Gjeneral Major Ferenc Kajári. Ky i fundit e ka informuar presidentin Begaj mbi situatën e sigurisë në Kosovë e veçanërisht në veri të saj, ndërsa ka vlerësuar profesionalizmin e efektivëve të FA, në misionin e KFOR.

Presidenti Bajram Begaj vlerësoi rolin e pazëvëndësueshëm të NATO-s dhe KFOR-it për ruajtjen e stabilitetit dhe sigurisë në Kosovë dhe në gjithë rajonin.


Në orët e pasdites Presidenti i Republikës, është ndalur në Pejë, ku është takuar me efektivë të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë, pjesë e misionit paqeruajtës KFOR.

Ndëraq vlerësoi kontributin e çdo efektivi të FA, Presidenti kërkoi kujdes në përmbushjen e misionit të tyre.
“Rendi kushtetues i Kosovës nuk duhet cënuar”, tha Presidenti Begaj gjatë takimit me efektivët e Forcave të Armatosura./Xh.Xh/dritare.net