Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Vizita në Itali, kryeministri Rama pritet me ceremoni shtetërore nga Meloni!

Vizita në Itali, kryeministri Rama pritet me ceremoni shtetërore nga

Kryeministri Edi Rama është pritur me ceremoni shtetërore nga kryeministrja italiane Giorgia Meloni gjatë vizitës që ai po zhvillon në Romë.

Më herët sot, në kuadër të kësaj vizite u zhvillua edhe takimi i dytë i Komitetit të Përbashkët për Investimet, Çështjet Ekonomike dhe Sociale, Shqipëri-Itali.

Punimet e këtij Komiteti u fokusuan në infrastrukturë, energji dhe agroindustri.

Në një konferencë të përbashkët për shtyp me zv/kryeministrin dhe ministër i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani, Rama konfirmoi po ashtu se marrëveshja e pensioneve mes Shqipërisë dhe Italisë është drejt finalizimit./dritare.net