Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Video/ Rama: Novosela, historikisht vatër e pérmbytjeve kàtastrofike, këtë herë rezistoi mirë

Video/ Rama: Novosela, historikisht vatër e pérmbytjeve

Kryeministri, Edi Rama ka shkuar sot në Novoselë të Vlorës për të mbikëqyrur situatën e krijuar nga reshjet e dendura të shiut. Rama thotë se, Novosela ka qenë historikisht vatra e pérmbytjeve kàtastrofike, por ketë herë ka rezistuar më së mirë falë investimeve.

“Aty ku ka qenë historikisht vatra e pérmbytjeve kàtastrofike, që këtë herë po reziston më së miri falë investimeve e punës me zhbllòkimin e kanaleve kryesore pas dekadash taposjeje nga plehrat! Investimet po vazhdojnë dhe do të vazhdojnë, ndërkohë Urën e Mifolit me segmentet e rrugës në hyrje e dalje të saj, do t'i kthejmë në shëtitore e njëkohësisht pikë turistike së shpejti.”,- shkruan Rama në Facebook./K.C/dritare.net