Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Video/ Përfundon ndërtimi i Urës së Vashës, te Rruga e Arbrit!

Video/ Përfundon ndërtimi i Urës së Vashës, te Rruga e

Kryeministri, Edi Rama ka postuar në Facebook një video nga Ura e Vashës, në Rrugën e Arbrit e cila tashmë ka përfunduar. Në video shihen disa çaste që nga fillimi i ndërtimit të urës, e deri te përfundimi. Ndërsa poston videon nga ura, Rama shkruan: “Ura e Vashës në Rrugën e Arbrit punë e kryer për së mbari!” Ura e Vashës, është 152 metra, më e larta në rajon. Për këtë urë janë hapur gjashtë tunele dhe është arritur me sukses përfundimi i punimeve. /K.C/dritare.net

Video/ Përfundon ndërtimi i Urës së Vashës, te Rruga e