Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Video/ Flakët në pyllin e Pishporos së Fierit vijojnë të përhapen me shpejtësi!

Video/ Flakët në pyllin e Pishporos së Fierit vijojnë

Flakët në pyllin me Pisha në Pishporo të Fierit, vijojnë të përhapen me shpejtësi të favorizuara dhe nga era e fortë që prej ditës së djeshme.

Mësohet se në zonë nuk ka mjaftuar ndërhyrja e forcave zjarrfikëse nga toka, ndaj edhe është kërkuar ndërhyrja nga ajri për shuarjen e zjarrit.

Sakaq, mësohet se vatra e zjarrit në pyll është riaktivizuar disa herë që nga nisja e flakëve ditën e djeshme./dritare.net