Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Veliaj publikon pamjet e lagjes së re te 5 Maji: 3500 apartamente, s’ka kohë për pushim!

Veliaj publikon pamjet e lagjes së re te 5 Maji: 3500 apartamente,

Me 3500 apartamente të reja, lagjja e re që po ndërtohet tek “5 Maji” do të jetë jo vetëm një nga më të mëdhatë, por dhe një nga më modernet.

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka publikuar video nga kantieri gjigand ku po ndërtohen jo vetëm njësi banimi, por njëkohësisht edhe objekte publike dhe arsimore.
“Lagjja 5 Maji në kantierin e Rilindjes pas tërmetit. 3500 apartamente për 11 mijë banorë, 5 objekte publike ndër të cilat edhe godina e përbashkët e tatime-doganave, 3 objekte arsimore, një shkollë profesionale, si edhe qendra franceze e edukimit të Teknologjisë Digjitale për rininë “ECOLE 42”
S’ka kohë për pushim”, shkruan Veliaj./M.T/dritare.net