Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Vdes papritur fotografi i Reuters, Arben Çeli

Vdes papritur fotografi i Reuters, Arben Çeli

Ka vdekur në mënyrë të papritur, fotografi i njohur shqiptar Arben Çeli.

Çeli ka ndërruar jetë pas një ataku kardiak ditën e enjte.

Çeli ishte një ndër foto-reportërët më të njohur në vend, ndërsa ka punuar për disa agjenci prestigjioze të fotografisë.

Ai është shumë i njohur në komunitetin e gazetarëve, pasi prej vitesh ka furnizuar ata me fotografi nga ngjarjet e ndryshme.

Vetëm para dy ditësh ai ka ndërruar foton e koverit në facebook, dhe foton e profilit, duke i vendosur dy foto me djalin e tij, ndërsa ka komentuar me gjithë shoqërinë e tij të martën në rrjetet sociale./ I.M-Dritae.net

Vdes papritur fotografi i Reuters, Arben ÇeliVdes papritur fotografi i Reuters, Arben Çeli