Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Trump: Mjekët po përfitojnë nga vdekjet e njerëzve!

Trump: Mjekët po përfitojnë nga vdekjet e njerëzve!

Tre ditë para se SHBA të shkojë në zgjedhje, presidenti Donald Trump bëri një interpretim të diskutueshëm se mjekët po përfitojnë nga vdekjet e Covid-19.

Sulmi i Trump ndaj mjekëve erdhi në një ditë kur SH.B.A. shënoi një rekord të ri global për rastet e përditshme të koronavirusit dhe 17 shtete po shihnin shtrime rekord në spital.

Trump tha se mjekët amerikanë po fryjnë numrat e rasteve të koronavirusit sepse ata "marrin më shumë para nëse dikush vdes nga Covid".

"Mjekët tanë janë njerëz shumë të zgjuar. Pra, ajo që ata bëjnë është se ata thonë, ‘Më vjen keq por të gjithë vdesin nga Covid ".

"Me ne, kur keni dyshime - zgjidhni Covid", tha Trump. "Tani ata do të thonë" Oh kjo është e tmerrshme ajo që tha ai, "por kjo është e vërtetë. është si 2,000 dollarë më shumë, kështu që ju merrni më shumë para."./ I.M-Dritare.net