Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Trump ankohet për flokët, qeveria në SHBA propozon një ligj të ri për të bërë dush!

Trump ankohet për flokët, qeveria në SHBA propozon një ligj

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump, duket se ka shumë ankesa për larjen e flokëve.

Ankesat e Presidentit Trump, janë marrë seriozisht nga qeveria e cila ka propozuar një lehtësim të standardeve të presionit të dushit.

Administrata Trump propozoi ndryshime rregullore që do të lejonin që kokat e dushit të rritnin presionin e ujit, pasi Donald Trump vazhdimisht u ankua se pajisjet e banjës nuk funksionojnë sipas dëshirës së tij.

Ai tha se besonte se uji nuk del aq shpejt nga dushi. “Pra çfarë bën ti? Thjesht qëndroni atje më gjatë ose bëni dush më gjatë? Sepse flokët e mi – nuk di për ju, por duhet të jenë perfekte,”, tha ai.

Konservatorët amerikanë thonë se lehtësimi i standardeve të pajisjeve të banjës mund të rritë kostot e energjisë dhe ujit.

Andreë deLaski, drejtori ekzekutiv i grupit të ruajtjes së energjisë Projekti i ndërgjegjësimit të Standardeve të Aplikimit, tha që propozimi ishte "pa kuptim".

"Nëse presidenti ka nevojë për ndihmë për të gjetur një dush të mirë, ne mund ta drejtojmë atë në disa faqe të shkëlqyera të konsumatorëve që ju ndihmojnë të identifikoni një dush të mirë që ofron një lagie të dendur dhe një dush të mirë," shtoi ai./ I.M-Dritare.net