Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Tritan Kalo: Nga gjiri i heronjve të shëndetësisë një mantelbardhë humbi sfidën me Covid-19

Tritan Kalo: Nga gjiri i heronjve të shëndetësisë një

Për ndarjen nga jeta të mjekut Arjan Pushi ka reaguar edhe kolegu i tij, Tritan Kalo. Kalo shkruan në Facebook se, nga gjiri i heronjve të shëndetësisë një mantelbardhë humbi sfidën me koronavirusin.

“Nga gjiri i heronjve të shëndetësisë një mantelbardhë humbi sfidën me Sars-Cov2/Covid-19. U prehshi në paqe Prof.Arjan Pushi!”, shkruan Kalo.

Mjeku hematolog pranë QSUT-së, Arjan Pushi prej disa ditësh ishte shtruar tek Infektivi. Gjendja e tij u përkeqësua ditët e fundit dhe sot u dorëzua përballë Covid-19./K.C/dritare.net