Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Tiranë, shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut

Tiranë, shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën

Një sasi tritoli ka shpëthyer mbrëmjen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë. Mësohet se sasia e lëndës plasëse ka shpërthyer në një fasoneri. Nuk paraqiten dëme të tjera përveç atyre materiale. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimin për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./m.t/dritare.net