Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Tha se spitali Covid-4 nuk ekziston, Manastirliu ironizon Pampurin: S’ka gojë të thotë jam gjallë!

Tha se spitali Covid-4 nuk ekziston, Manastirliu ironizon Pampurin: S’ka

Oriola Pampuri, ish-deputetja e PD-së, tha sot se Rama ka mashtruar shqiptarët me spitalin COVID-4.

“Fluksi ka ndodhur në përmasa të frikshme dhe jashtë kontrollit, por kjo godinë spitalore nuk është gati për të kryer funksionin e saj mbështetës, siç premtoi kryeministri dhe Ministrja e Shëndetësisë. Asgjë nga ato që u shfaqën në ERTV në 2 qershor, nuk është në funksion”.

Me një postim ironizues, duke i kujtuar Pampurit lajmin e rremë që dha se një protestues gjatë përplasjeve në Astir ka ndërruar jetë, Ministrja e Shëndetësisë shkruan se:

“Covid-4” s’ka gojë të thotë "jam gjallë", si zotëria i nderuar kur përgënjeshtroi ish-deputeten e PD, që e shpalli të vdekur. Por është aty! Oborrin le ta përdorin si skenë, por brenda është spital-karantinë, siç e projektuam. Për t'u shërbyer qytetarëve e jo politikës së rrenave“.

Manastirliu ka publikuar edhe fotot nga spitali./L.F-dritare.net

Tha se spitali Covid-4 nuk ekziston, Manastirliu ironizon Pampurin: S’ka

Tha se spitali Covid-4 nuk ekziston, Manastirliu ironizon Pampurin: S’ka

Tha se spitali Covid-4 nuk ekziston, Manastirliu ironizon Pampurin: S’ka

Tha se spitali Covid-4 nuk ekziston, Manastirliu ironizon Pampurin: S’ka