Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Takoi mjekun që u shërua nga Covid-19/ Manastirliu: Do të bëjmë gjithçka për mbrojtjen e bluzave të bardha!

Takoi mjekun që u shërua nga Covid-19/ Manastirliu: Do të

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu përmes një postimi në Facebook është shprehur se, sot bisedoi me mjekun infeksionit të Spitalit të Durrësit, që u shërua nga Covid-19. Ajo shprehet se, do të bëjnë gjithçka që kanë në dorë për mbrojtjen e bluzave të bardha.

“Sapo bisedova me mjekun infeksionit të spitalit rajonal të Durrësit, që sot rezultoi i shëruar nga COVID-19, pas testeve konfirmuese.
Shumë e kënaqur për rikuperimin e mjekëve dhe infermierëve. Do të bëjmë gjithçka kemi në dorë për mbrojtjen e bluzave të bardha”,- shkruan Manastirliu.