Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

SPAK reagon sërish: Jemi të vendosur në luftën kundër korrupsionit!

SPAK reagon sërish: Jemi të vendosur në luftën kundër

Prokuroria e Posaçme, SPAK ka reaguar pas deklaratës së David Wisner-it në mbështetje të drejtësisë.

SPAK përmes një postimi në X shprehet se Prokuroria është e angazhuar maksimalisht në luftën kundër korrupsionit.

“SPAK falënderon të Ngarkuarin me punë David G. Wisner @USEmbassyTirana për letrën personale mbi vlerësimin e raportit vjetor të prezantuar në KLP. SPAK nënvizon angazhimin maksimal për të përmbushur misionin kushtetues në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar nëAl”, thuhet në postim./M.K-dritare.net