Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive të grupit Habilaj

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive të grupit Habilaj

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion kërkoi sot 63 vjet burg për grupin Habilaj. SPAK kërkoi për Moisi Habilajn, 18 vjet burg, Nezar Seiti 15 vjet burg, Meridian Sulaj 15 vjet burg dhe Fatmir Minaj 15 vjet burg.

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive të grupit Habilaj

Pas kërkesës për burg për 4 anëtarët e grupit Habilaj, konfiskimi i pasurive ishte lëvizja e radhës e SPAK-ut. Prokuroria kërkoi konfiskim të 22 pasurive me vlerë rreth 82.4 milionë lekë, që janë apartamente, ndërtesa, garazh dhe makina.

Anëtarët e grupit Habilaj akuzohen për kultivim dhe trafik narkotikësh në kuadër të grupit kriminal./K.C/dritare.net