Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Çështja e patronazhistëve/SPAK heq sekuestron për ‘Lapsi.al’

Çështja e patronazhistëve/SPAK heq sekuestron për

Gjykata e Posaçme e Apelit shfuqizoi vendimin e GJKKO-së lidhur me sekuestron ndaj serverit, kompjuterave dhe telefonave të gazetarëve të portalit “Lapsi.al”. Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut urdhëroi Shqipërinë të mos zbatojë urdhrin për sekuestrimin e pajisjeve elektronike të publikimit online Lapsi.al, duke pranuar ankimimin e gazetarëve të Lapsit me urgjencë. Portali “Lapsi.al” një databaze në të cilën mbahen të dhëna personale të të gjithë votuesve të Tiranës./l.F-dritare.net