Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Sot dita e dytë e vàksinimit/ Marrin dozèn epidemiologët

Sot dita e dytë e vàksinimit/ Marrin dozèn epidemiologët

Ka nisur vàksinimi i epidemiologëve nga rrethet te stadiumi “Air Albania”. Sot është dita e dytë e vàksinimit, ndërsa dje të parët që bënë vàksinën ishim, Najada Çomo, kryeministri, Edi Rama, mjèkët Pëllumb Pipero dhe Tritan Kalo, etj. Ndërsa tregon live si shkon procesi i vaksinimit tek “Air Albania” Rama shkruan:

“Air Albania Stadium, Dita II e Vàksinimit, ku ka nisur qysh në mëngjes vàksinimi i epidemiologëve nga Tirana, Durrësi, Kruja e Kavaja, për të garantuar asgjësimin e rrezikut nga àrmiku i padukshëm të skuadrës së atyre që bëjnë testimet nëpër shtëpitë e qytetarëve me simptoma të Covid19.”, shkruan Rama./K.C/dritare.net