Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Sot 289 raste të reja/ Mes 4 viktimave një 37-vjeçar pa sëmundje bashkëshoqëruese

Sot 289 raste të reja/ Mes 4 viktimave një 37-vjeçar pa

Sot janë regjistruar sërish shifra shumë të larta të infektuarish. Në 24 orët e fundit, janë infektuar 289 persona. Kanë ndërruar jetë 4 pacientë, duke e çuar numrin e viktimave që prej fillimit të pandemisë në 443. Mes tyre, një 37 vjeçar nga Korça pa sëmundje bashkëshoqëruese, një 52 vjeçare nga Mirdita, një 81 vjeçar nga Tirana dhe një 85 vjeçar nga Fier.

Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 255 pacientë, 21 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar./L.F-dritare.net