Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Situatë e tensionuar në Kosovë, veteranët e UÇK mblidhen urgjentisht

Situatë e tensionuar në Kosovë, veteranët e UÇK

Një aksion i papritur i misionit ndërkombëtar EULEX, në Kosovë ka çuar në arrestimin e kreut të Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati.

Gucati është arrestuar pas një urdhër arresti nga Prokuroria Speciale e Hagës, dhe pritet të dërgohet sot në Hagë.

Nisur nga ky arrestim, situata është tensionuar në Kosovë, ndërsa veteranët e UÇK-së, kanë paralajmëruar një mbledhje urgjente në orën 15:00 sot, ku pritet edhe të marrin vendimin se cilat do të jenë veprimet e kësaj organizate në ditët në vijim./ I.M-Dritare.net