Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Silva Bino: Asnjë efekt ànësor tek ata që bënë vàksinën dje, shumë shpejt nisim me të moshuarit

Silva Bino: Asnjë efekt ànësor tek ata që bënë

Sot nisi dita e dytë e vàksinimit në vendin tonë. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se, sot janë planifikuar të vàksinohen 60 mjèkë, infèrmierë dhe èpidemiologë. Ndërkohë, Shefja e Epidèmiologjisë pranë ISHP-së, Silva Bino u shpreh se asnjë dozë nuk është e humbur dhe se organizimi është bërë në mënyrë të tillë që çdo person të vàksinohet në kohën e duhur, ndërsa theksoi se brenda ditës mund të vàksinohen brenda ditës. Bino u shpreh se, do të nisë vàksinimi edhe i të moshuarve./K.C/dritare.net