Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Si i keni marrëdhëniet me Turqinë? Rama-gazetares greke: Jeni xheloze?

Si i keni marrëdhëniet me Turqinë? Rama-gazetares greke: Jeni

Kryeministri Edi Rama gjatë forumit të parë ekonomik në Maqedoninë e Veriut u pyet nga një gazetare greke për marrëdhëniet e Shqipërisë me Turqinë. Me batuta Rama i tha se mos vallë është xheloze nga kjo marrëdhënie e frytshme nga të dyja palët.

Gazetarja: Si janë marrëdhëniet me Turqinë?

Rama: Mos jeni xheloze nga kjo marrëdhënie se është një marrëdhënie e frytshme për të dyja palët, për ne është shumë e qartë jetojmë në mes të trekëndëshit dhe njerëzit, historia na bëjnë partnerë strategjik.

Gazetarja: Nuk është xhelozi.

Rama: Po flisja për marrëdhënien tënde, jo xhelozisë zyrtare nga Greqia./K.C/dritare.net