Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Shtetrrethimi në Beograd/ Protesta dhe përleshje në Serbi!

Shtetrrethimi në Beograd/ Protesta dhe përleshje në Serbi!

Paralajmërimi i autoriteteve për të vendosur shtetrrethimin këtë fundjavë në Beograd, ka rebeluar serbët. Protestuesit janë përleshur me policinë dhe kanë kërkuar dorëheqjen e presidentit, duke e akuzuar atë për keqmenaxhim të pandemisë.

Shtetrrethimi në Beograd/ Protesta dhe përleshje në Serbi!

Beogradi ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme, pasi shifrat e infektimeve të reja u rritën ndjeshëm.

Shtetrrethimi në Beograd/ Protesta dhe përleshje në Serbi!

Ndërkohë ditën e djeshme u shënua një rekord i ri që prej fillimit të pandemisë, duke regjistruar rreth 300 infeksione të reja dhe 13 viktima.

Shtetrrethimi në Beograd/ Protesta dhe përleshje në Serbi!

Kujtojmë që BE-ja, hapi kufirin me 1 korrik me Serbinë, duke e futur atë në listën e vendeve të sigurta./L.F-dritare.net