Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Shqipëria 11-vjet në NATO/ Ambasadorja amerikane: Shtetet e Bashkuara janë krenare që janë aleate me Shqipërinë

Shqipëria 11-vjet në NATO/ Ambasadorja  amerikane: Shtetet e Bashkuara

Sot bëhen 11 vjet që kur Shqipëria u bë pjesë e NATO-s. Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim, përmes një postimi në rrjetet sociale, shkruan se që kur Shqipëria u bë pjesë NATO-s, forcat e saj dhe të SHBA kanë derdhur gjak në djersë dhe lot së bashku në Afganistan.

Shqipëria 11-vjet në NATO/ Ambasadorja  amerikane: Shtetet e Bashkuara

“Prej 11 vjetësh, që kur Shqipëria u bë aleate në NATO, forcat e Shteteve të Bashkuara dhe ato shqiptare kanë derdhur gjak, djersë dhe lot së bashku në Afganistan, Irak, Bosnjë-Herzegovinë, Kosovë dhe Letoni. Së shpejti, NATO do të ketë një ndërtesë në Kuçovë. Shtetet e Bashkuara janë krenare që janë aleate me Shqipërinë”, shkruan ambasadorja Kim./L.F-dritare.net