Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Shkuan për të notuar/ Nxirren trupat e fëmijëve të mbytur në liqenin e Prushit

Shkuan për të notuar/ Nxirren trupat e fëmijëve të

Trupat e dy prej të miturve të mbytur në liqenin e Prushit janë nxjerrë nga uji me ndihmën e polumbarëve të Reneas që gjendjen në vendngjarje.

Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen e sotme në Tiranë, ku dy fëmijët u mbytën në liqenin e Prushit, afër Vaqarrit, teksa kishin shkuar persona për të notuar.

Fëmijët të cilët dyshohet se janë të moshës 11 dhe 13 vjeç nuk kanë mundur të dalin nga ujërat e liqenit.

Dy të miturit janë nga zona e Vaqarrit, me të njëjtin mbiemër, por nuk dihet ende nëse kanë lidhje familjare, Identiteti i tyre nuk është zbuluar ende, ndërsa po merren në pyetje prindërit e tyre për të zbuluar më tepër./M.K/dritare.net