Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Shèrr dhe lot në Përputhen/ Çfarë ndodhi sot mes Melisës dhe Mevlanit!

Shèrr dhe lot në Përputhen/ Çfarë ndodhi sot mes

Episodi i sotëm i “Përputhen” ishte plot dèbate mes Melisës dhe Mevlanit. Mevlani dhe Melisa, që deri para dy javësh ishin shumë të afërt me njëri-tjetrin, duket se u ftohën. Gjithçka ndodhi pasi u hyri në mes vajza e re e “Përputhen”, Ledjana. Sot Mevlani doli në takim me Ledjanën dhe kjo e mërziti tejmase Melisën. Kur përfundoi pjesa e parë e takimit të sotëm mes Ledjanës dhe Mevlanit, Melisa reagoi ashpër pasi iu përmend emri në një takim ku nuk ishte prezente. Ajo debatoi ashpèr me Mevlanin. Të dy u ngritën nga karriget dhe në një moment Mevlani i thotë Melisës: “Mos ma drejto gishtin mua!”, pas rèvoltimit të kësaj të fundit. Por nuk është kjo e gjitha. Pjesa e dytë e takimit e mërziti edhe më shumë Melisën, për shkak të afrimitetit që patën Mevlani me Ledjanën. Jo vetëm që ishte e mërzitur, por Melisa shpèrtheu edhe në lot, duke thënë: “Jam e vetmja këtu që sùlmohet qoftë për fjalorin, apo më keni quajtur si vajzë rrugë. Deri në fund ju plasi gurmazi.”/K.C/dritare.net