Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Shefja e Infektivit mes lotësh: Është shumë e vështirë të njoftosh të afërmit për vdekjen e pacientëve!

Shefja e Infektivit mes lotësh: Është shumë e

Shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo, ka thënë se ajo u ka dhënë të gjithë të afërme të pacientëve që kanë ndërruar jetë, lajmin e hidhur se i afërmi i tyre nuk ka mundur të mbijetojë nga koronavirusi.

Çomo mes lotësh, në "Open" ka thënë se këto janë momentet më të vështira për të.

“Ishte shumë e vështirë të njoftoje familjarët për pacientët që humbnin jetën. Nuk kishte një moment më të vështirë sesa të merrja dikë që se njeh në telefon dhe t’i thuash që i afërmi yt ka vdekur. Unë i kam dhënë të gjitha njoftimet. Ishte shumë e vështirë”- tregon shefja e Shërbimit Infektiv duke u përlotur./ I.M-Dritare.net