Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Serie A/ Triumfojnë Milan e Napoli

Serie A/ Triumfojnë Milan e Napoli

Dy fitore në dy ndeshjet e para të Serisë A, që të dyja me rezultat 2-0.

Milani e nisi në mënyrën e duhur sezonin dhe u jep një sinjal domethënës pretendentëve për titullit.

Me hapin e Milanit ecën edhe Napoli, që triumfoi në përballjen me Genoan në “San Paolo”, aty ku Elseid Hysaj u konfirmua alternativë e besueshme në krah të djathtë të mbrojtjes, me Gattuson që e aktivizoi titullar. / I.M-Dritare.net