Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Sekretari i Shtetit: SHBA mbetet partneri i Shqipërisë në ҫdo hap!

Sekretari i Shtetit: SHBA mbetet partneri i Shqipërisë në ҫdo

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka përshëndetur vendimin e Këshillit Europian për të hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Pompeo shkruan se SHBA mbetet një partner i Shqipërisë në do hap.

“Ne mirëpresim vendimin e Këshillit Europian për të hapur negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtetet e Bashkuara do të mbeten partneri juaj në çdo hap të rrugës.”-shkruan Pompeo./ I.M-Dritare.net

Sekretari i Shtetit: SHBA mbetet partneri i Shqipërisë në ҫdo

Sekretari i Shtetit: SHBA mbetet partneri i Shqipërisë në ҫdo