Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Seanca e sotme, në foto!

Seanca e sotme, në foto!

Rreth një orë kanë zgjatur debatet në Kuvend, ku opozita kundërshtoi ashpër kohën e lënë për diskutimet për Portin e Durrësit. Të kthyer në ‘traditë’, Berisha bllokoi sërish Foltoren e Kuvendit i shoqëruar nga besnikët e tij. Ndërkohë në foto shihet edhe sesi kryeministri Edi Rama vë duart në kokë dhe pi një kafe teksa flet Berisha.

Seanca e sotme, në foto!

Për 60 minuta Kuvendi i Shqipërisë sot zhvilloi seancën me tensione të shumta. Sali Berisha së bashku me deputetët e tjerë të grupit të tij, bllokuan foltoren. Opozita kundërshtoi ashpër kohën e lënë për diskutimet për Portin e Durrësit.

Seanca e sotme, në foto!

Në seancë ishte gjithashtu edhe kryeministri Edi Rama, i cili kërkoi kafe, ndërsa nuk replikoi drejtpërdrejtë me Berishën dhe opozitën. Seanca u ndërpre disa herë. Fotot nga seanca e sotme, mund t’i ndiqni në galerinë më poshtë!/L.F-dritare.net