Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rudina Hajdari prezanton partinë e re në Festën e Pavarësisë!

Rudina Hajdari prezanton partinë e re në Festën e

Deputetja Rudina Hajdari ka prezantuar ditën e sotme partinë e re me të cilën do të kandidojë në zgjedhjet e 25 prillit.

Hajdari zgjodhi të bashkohej me nismën”Thurja” dhe të garonte me partinë e quajtur “Nisma”. Ajo ka theksuar se pas 30 vitesh më në fund ka shpresë dhe ajo që duhet bërë është bashkimi i të gjithë shqiptarëve.
Deputetja nuk ka lënë pa përmendur 28 Nëntorin, duke uruar të gjithë shqiptarët me shprehejn e Ismail Qemalit: "Fëmija që fle rritet, një popull që fle vdes"./M.M-dritare.net