Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rrumbullaku: Laert Haxhiu vrasës me pagesë, Greqia të lejojë ekstradimin e tij!

Rrumbullaku: Laert Haxhiu vrasës me pagesë, Greqia të lejojë

Në një konferencë për mediat, drejtori i policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku ka komentuar vendimin e gjykatës greke për refuzimin e ekstradimit të Laert Haxhiut.

Rrumbullaku tha se Haxhiu ishte porositës dhe organizator dhe se krimet i ka kryer për qëllime përfitime, ndaj dhe Greqia duhet të lejojë ekstradimin e tij.

“Lidhur me aktivitetin kriminal të Laert Haxhiut, ishte porositës dhe organizator, policia ka organizuar një sërë operacionesh, u bë e mundur kapja e tij nga policia greke, Krimet i ka bërë për qëllime përfitimi”, tha Rrumbullaku.

Jemi në komunikim të vazhdueshëm, besoj se do arrijmë pavarësisht problemeve ligjore që kemi mes dy vendeve”, tha Rrumbullaku./M.K-dritare.net