Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rritja e infeksioneve/ Hapet spitali Covid 3, shtrohen pacientët e parë

Rritja e infeksioneve/ Hapet spitali Covid 3, shtrohen pacientët e

Janë hapur dyert e spitalit të tretë që do të presë pacientët me Covid-19.

Rritja e infeksioneve ka bërë që të hapet edhe Covid 3-shi, i cili gjendet në godinën e Ish-Kirurgjisë, brenda Qendrës Spitalore Universitare "Nënë Tereza". Tashmë në këtë spital janë shtruar 6 pacientët e parë.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, në dy spitalet Covid, Infektivi dhe “Shefqet Ndroqi” janë shtruar 301 pacientë./K.C/dritare.net