Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rriten sërish ínfektimet në vend/ Humbasin jetën 4 persona, situata shqètësuese në spítale

Rriten sërish ínfektimet në vend/ Humbasin jetën 4

Ministria e Shëndetësisë ka bërë bilancin e situatës me koronávírusin në 24 orët e fundit. Mësohet se në 24 orë kanë dalë me vírus 707 persona, ndërsa kanë humbur jetën 4 të tjerë. Fátkeqësisht me gjithë përpjekjet e mjèkëve 4 qytetarë nuk e kanë fituar bètejën me kovídin: 2 qytetarë nga Tirana, 1 qytetare nga Lushnja, 1 qytetar nga Fieri, të moshave 76-89 vjeç. Aktualisht në 4 spitalet, po trajtohen 268 pacientë, 29 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 267 raste në Tiranë, 53 raste në Durrës, 34 raste në Elbasan, 30 raste në Vlorë, 22 raste në Berat, 20 raste në Fier, 19 raste në Lezhë, 18 raste në Sarandë, 17 raste në Shkodër, 16 raste në Korçë, 15 raste në Lushnje, 13 raste në Pukë dhe në Librazhd, 12 raste në Krujë, Kurbin, 11 raste në Kukës dhe Kamëz, 9 raste në Gjirokastër dhe Delvinë, 8 raste në Mallakastër, Shijak, Kuçovë,7 raste në Kavajë, Pogradec, Dibër, 5 raste në Gramsh, Vorë, Mat, 4 raste në Vau i Dejës, Belsh, Malësi e Madhe, Cërrik, 3 raste në Divjakë, Prrenjas, Bulqizë, Peqin, Konispol, 2 raste në Tropojë, Skrapar, Patos, Poliçan, 1 rast në Has, Mirditë, Tepelenë, Ura Vajgurore, Selenicë, Roskovec, Memaliaj./K.C/dritare.net